Masszázsok

Talpreflexológia

A talpmasszázs hatékony segítséget nyújt egészségünk megőrzésében. Javítja az idegrendszer, a hormonrendszer és az immunrendszer működését. Kiegyensúlyozza az energiaáramlást, a vér- és nyirokkeringést. A talp a test térképe. A két láb, a bal és a jobb testfélhez igazodva egységet képez. A kettős szervek területei tehát, mint például a vesék, mindkét lábon megtalálhatók. A középen elhelyezkedő testrészek, mint a pajzsmirigy, mindkét talp belső felületén keresendők. A talpmasszázs kiindulópontja az, hogy testünk minden szerve összeköttetésben van talpunk különböző felületeivel. A "közvetítőcsatornák" ezúttal az idegek helyett az energiapályák. Rajtuk keresztül a lábon bizonyos pontok masszírozásával közvetlenül ingerelhetők, vagy nyugtathatók a szervek. Ha egy testrész vagy szerv beteg, keringése rossz, a megfelelő pont a talpon különösen nyomás vagy fájdalomérzékennyé válik. Ha ezt a pontot masszírozzák, a hozzá tartozó testrégió keringése javul. A talpmasszázs különösen hatásos a belső szervek funkcionális zavarainál, mint öngyógyító módszer.Főként anyagcsere-betegségeknél, gerincbetegségeknél és csökkent hormontermelésnél születtek eddig sikerek. Pajzsmirigyprobléma és tarkófájás esetén feltétlen ajánlott. Pozitívan hat szív- és keringési panaszoknál is, kedvezően befolyásolja a légzőszervi (asztma, allergia), a hólyag, a vesepanaszokat, az emésztési zavarokat, a reumát és a bőrproblémákat is. A masszázs a megrekedt energiát ismét nyugodt folyásba tudja hozni. Fokozza a szervezet védekező erejét. Lélektani, lelki hatással a masszázs szorongástól, feszült állapotokból szabadíthat meg. Energiákat tesz szabaddá, a tartás, az arckifejezés megváltozik. Lelki fájdalmakban is segítséget nyújt.

Közérzet javító masszázsok (Hátmasszázs, svéd masszázs)

A hátfájás az egyik leggyakoribb tünet, amellyel az emberek masszázsterapeutához fordulnak. A hát izmai állandó terhelés alatt vannak, fáradtságuk, fájdalmuk igen sok ortopédiai és reumatológiai betegségnek lehet tünete. A hátmasszázs fontos része az általános, frissítőmasszázsnak! Ez a masszázs különösen alkalmas a feszültségoldásra, sérülések, betegségek vagy az ülőmunka által okozott krónikus fájdalom kezelésére, a deréktáji, háti és nyaki izmok lazítására. A modern életforma általában megterheli az emberek hátát, ezért is érdemes ezt a testrészt kezelni. A háti szakasz anatómiai értelemben véve a XII. hátcsigolyától az I. hátcsigolyáig tart, azaz a bordás részeket jelenti. A hátmasszázs viszont a keresztcsonttól a nyakszirtig történik. (A csigolyák számozása a svédmasszázs irányát mutatja, mivel az alulról felfelé tart). A hát kezelése során a masszőr külön gondot fordít a lapocka átdolgozására is, amelynek környékén általában fájdalmas izomcsomók találhatók. A hátmasszázs kiválóan alkalmas stresszes életet élő emberek számára, akik gyakran szenvednek hát vagy derék fájdalmakban. Nagyon jól esik egy ilyen masszázs, amikor már fizikailag érezzük ezekben a testrészeinkben a nap terheit. A hátmasszázs alkalmával a masszőr a kezével olyan ingerületeket kelt a szövetek érzékelő idegvégződéseiben, amelyek ideiglenesen gátolják, csökkentik a krónikus fájdalmi ingerületek eljutását az agyba. Az agyat endorfin hormon (a test természetes érzéstelenítőjének) kiválasztására készteti, ami mesterséges gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmat és a kellemetlen közérzetet. A hátmasszázs során az ernyedt izmokat feszesebbé, a spasztikus izomzatot lazítani tudjuk a speciális fogásokkal. Stress ellen kiválló! A svéd masszázs kézzel végzett, az emberi szervezetet mechanikai ingerek által befolyásoló kezelési technika. Egyes keleti masszázsoktól eltérően közvetlen fiziológiai hatásokra épít, ám a személyes törődés érzete a lelki egészségnek is jót tesz. A masszázst ruhátlan testfelületen, vivőanyaggal (krém) vagy anélkül végzik. Az éppen nem kezelt testrészeket betakarják. A vendég jellemzően masszázságyon fekszik vagy masszázsszéken ül. Lehet masszírozni közönséges ágyon és földön is, ám ez a masszőr számára jobban megterhelő.

Méregtelenítő mézmasszázs

A Tibetből eredő mézmasszázst egyre több helyen alkalmazzák. A méz töményen képes arra, hogy a bőrön keresztül salaktalanítson, e különleges masszázs hatására. A kezelés során a méz, aranyló fénye eltűnik, a kiszívott méreganyagok hatására opálossá, szürkéssé válik. Kezelés ideje kb. 30 perc. A test részterületeit kezeljük, a problémának megfelelően, ahol a salakanyagok a szívó hatás következtében távoznak. Kiválóan alkalmazható például a meszesedések kezelésénél, jótékonyan hat a keringésre, immunerősítő, fájdalom csillapító, lazító és természetesen erős méregtelenítő.

Lávaköves masszázs

A forró lávaköves masszázs során a masszőr felmelegített lávaköveket használ a mélyebb relaxáció és izomlazítás elérése céljából. Először masszázsolajjal masszírozza fáradt testét, majd utána használja az előre felmelegített lávaköveket, melyek közül néhányat a test bizonyos energia központjain hagy. A hőhatás kedvező élettani előnyeire épülő masszázstechnika kellemes és nyugtató élményt nyújt fáradt, elgémberedett végtagjainak, különösen télen a nagy hidegben.